Erasmus for Young Entrepreneurs
12-02-2010
Zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy, a może już odnosisz sukcesy jako przedsiębiorca? Jeśli tak, to możesz skorzystać z programu „Erasmus dla młodych przedsiębiorców” uczestnicząc w projekcie „Going Global since from the early stage – GoGlobal”.

Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” jest realizatorem projektu pt. „Going Global since from the early stage – GoGlobal” w ramach Programu „Erasmus for Young Entrepreneurs” (01/01/2010 – 30/06/2011).

Program „Erasmus for Young Entrepreneurs” jest finansowany przez Komisję Europejską i działa na terenie Unii Europejskiej z pomocą organizacji pośredniczących posiadających kompetencje w zakresie wspierania przedsiębiorczości.

Program „Erasmus for Young Entrepreneurs”:

  • oferuje początkującemu przedsiębiorcy możliwość uczenia się od doświadczonego przedsiębiorcy prowadzącego małe lub średnie przedsiębiorstwo (MŚP) w innym kraju UE,
  • umożliwia wymianę doświadczeń między początkującymi i doświadczonymi przedsiębiorcami,
  • ułatwia dostęp do nowych rynków oraz poszukiwania potencjalnych partnerów handlowych,
  • sprzyja tworzeniu sieci kontaktów między przedsiębiorcami i MŚP,
  • pozwala doświadczonym przedsiębiorcom rozwijać nowe kontakty handlowe oraz pogłębiać wiedzę na temat możliwości istniejących w innym kraju UE.


Kto może wziąć udział w projekcie:

  • Początkujący przedsiębiorcy (przedsiębiorcy, którzy mają poważne plany założenia własnej firmy lub założyli ją w ciągu ostatnich trzech lat).
  • Doświadczeni przedsiębiorcy posiadający małe lub średnie przedsiębiorstwo lub takim przedsiębiorstwem zarządzający
  • Korzyści dla Początkujących Przedsiębiorców
  • Zdobywanie wiedzy, umiejętności i doświadczenia poprzez obserwację doświadczonego przedsiębiorcy w innym kraju Unii Europejskiej;
  • Nawiązanie kontaktów za granicą oraz zdobycie wiedzy o zagranicznych rynkach;
  • Możliwość nawiązania współpracy lub rozpoczęcia wspólnej działalności;
  • Nabycie wiedzy na temat uwarunkowań kulturowych, organizacyjnych i prawnych w zakresie prowadzenia firmy w innym kraju UE;
  • Pomoc organizacyjna i finansowa w zakresie parowania, wsparcie logistyczne oraz wypłata grantu Komisji Europejskiej na pokrycie kosztów podróży i utrzymania w trakcie wyjazdu.
  • Korzyści dla Doświadczonych Przedsiębiorców:
  • Dostęp do umiejętności i innowacyjnej wiedzy nowego przedsiębiorcy;
  • Pozyskanie wiedzy na temat nowych rynków zbytu oraz kontaktów biznesowych;
  • Umocnienie potencjału firmy poprzez poszerzenie rynku zbytu;
  • Utworzenie sieci kontaktów przedsiębiorców z różnych krajów UE


Jak aplikować:

Początkujący i doświadczeni przedsiębiorcy mogą zgłosić uczestnictwo w realizacji projektu składając zgłoszenie on-line na stronie www.erasmus-entrepreneurs.eu i wybierając Fundację „OIC Poland” jako organizację pośredniczącą. Organizacja wyjazdu przedsiębiorcy z Polski (w tym wypłata środków finansowych, parowanie, wsparcie logistyczne i organizacyjne) oraz wsparcie doświadczonego przedsiębiorcy goszczącego nowego przedsiębiorcę z innego kraju UE, jest zadaniem realizowanym przez Fundację „OIC Poland”.

Informacje o programie „Erasmus for Young Entrepreneurs” są dostępne na stronie www.erasmus-entrepreneurs.eu


Kontakt:
Ewelina Iwanek-Chachaj

Kierownik projektów zagranicznych
Tel. +48 81 749 32 39
e-mail: