Strona główna > Znajdź zagranicznego partnera > Wyjazdowe misje zagraniczne > Misja Gospodarcza do Indii, 12-16.02.2016 r.
Misja Gospodarcza do Indii, 12-16.02.2016 r.
W dniach 12 – 16 lutego 2016 r. odbędzie się Misja Gospodarcza do Indii, Bombaj, w ramach programu Make in India.
Wydarzenie organizowane jest przez KIG, Indyjsko - Polską Izbę Gospodarczo Handlową we współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Ambasadą RP w New Delhi oraz Ambasadą Indii w Polsce. Misji będzie przewodniczył przedstawiciel kierownictwa Ministerstwa Rozwoju. To ważne wydarzenie gospodarcze odbędzie się z udziałem administracji rządowej, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorstw z Polski i z Indii.

Zakres branżowy delegatów jest następujący: sektor wydobywczo-energetyczny, rolno-spożywczy, meblarski, nowoczesne technologie, meblarski.

Przedsiębiorcom zainteresowanym udziałem w misji zapewniamy kompleksową obsługę logistyczną pobytu w Indiach (przelot na trasie Warszawa – Bombaj - Warszawa, lokalny transport, hotel, wizę, aranżację spotkań biznesowych, obsługę tłumaczeniową). W programie  przewidujemy:
•    udział w Polsko – Indyjskim Forum Gospodarczym w Bombaju, przygotowanym we współpracy z Konfederacją Indyjskich Izb Przemysłowo Handlowych oraz lokalnymi organizacjami biznesowymi,
•    udział w spotkaniach w ramach programu Make in India.
•    uczestnictwo w polsko-indyjskich rozmowach B2B, promocję w  organizacjach otoczenia biznesu i lokalnej prasie.

Program Make in India zapoczątkowany został przez Premiera Modi w październiku 2014, jako przeciwdziałanie prognozom nadchodzącego kryzysu I szybko stał się wyzwaniem dla niezliczonej ilości uczestników oraz partnerów biznesowych. Jest to wezwanie do działania skierowane do obywateli Indii, liderów biznesu oraz zaproszenie do potencjalnej współpracy z partnerami i inwestorami z całego świata. Jednakże Make in India to coś więcej niż inspirujący slogan. Program ten reprezentuje wszechstronną restrukturyzację procesów gospodarczych i polityki Indii. Zakłada ponadto całkowitą zmianę relacji przestawicieli Rządu – przestawienie z nakazywania na partnerstwo w biznesie, w zgodzie z założeniem Premiera Modiego: ‘Minimum Rządu, Maksimum Zarządzania’. Rząd Indii organizuje wielkie wydarzenie Make in India Week w Bombaju 12 – 16 lutego 2016 roku. The Make in India Week ma na celu prezentację ludzi, polityki oraz partnerstwa, stojących za nową przemysłową rewolucją w Indiach. Na tle dynamicznej, handlowej stolicy – Bombaju, tydzień ten ma na celu umożliwić kontakt ze światowymi liderami, wizjonerami, naukowcami oraz centralną jak i lokalną adminsitracją rządową.
 
Make in India Week  skupi się głównie na:
-  Make in India Center będzie platformą ukazującą innowacyjne produkty oraz procesy przemysłowe opracowane w Indiach wraz z wizją wykorzystania projektów, innowacji I technologii w globalnym przemyśle;
-  Azjatyckie Forum Biznesowe (Asia Business Forum) składać się będzie z serii seminarium, spotkań Prezesów, spotkań przy okrągłym stole oraz wydarzeń mających na celu nawiązanie kontaktów oraz dyskusje na temat wyzwań ekonomicznych, okazji do inwestycji oraz projektów I innowacji. W wydarzeniu tym udział wezmą światowi wizjonerzy oraz liderzy sektorów  finansów, przemysłu oraz projektów innowacyjnych.
-  Hackaton będzie 24-godzinnym maratonem podczas którego programiści, inżynierowie oraz projektanci współpracować będą przez dobę aby wpaść na pomysły pozwalające na rozwiązywanie problemów związanych z projektami miejskimi.
-  Ponadto wiele spotkań takich jak State Sessions*, Konferencje, wydarzenia kulturalno-modowe oraz przyjęcia ułatwiające nawiązywanie kontaktów.

Istnieje możliwość dofinansowania udziału przedsiębiorców w misji do Indii w ramach pomocy finansowej deminimis.

Z uwagi na harmonogram przygotowań oraz możliwość uzyskania dofinansowaniw ramach pomocy deminimis, uprzejmie prosimy o pilne do dnia 11 stycznia 2016, przesłanie wstępnego zgłoszenia udziału w misji gospodarczej na załączonym formularzu pobierz Doc.
Wszystkim zainteresowanym przekażemy następnie dalsze szczegóły organizacyjno-kosztowe związane z uczestnictwem.Kontakt
Maria Nowakowska
tel: 22 630 97 83
e-mail: mnowakowska@kig.pl

Agnieszka Salamończyk
tel: 22 630 97 73

Osobą odpowiedzialną w Ministerstwie Rozwoju jest:
Lucyna Jaremczuk
Radca Generalny
tel: 22 693 55 92
e-mail: Lucyna.Jaremczuk@mg.gov.pl
 
smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
 
 

 
 
 
 

Krajowa Izba Gospodarcza

00-074 Warszawa, ul. Trębacka 4
tel: (48) 22 630 96 00
fax: (48) 22 827 46 73
więcej
 
 Newsletter

25 lat Krajowej Izby Gospodarczej
 
 Copyright © 2010 KIG | Realizacja: KIG