Strona główna > Znajdź zagranicznego partnera > Wyjazdowe misje zagraniczne > Misja Gospodarcza KIG do Rijadu i Jeddy (5-10 marca 2016)
Misja Gospodarcza KIG do Rijadu i Jeddy (5-10 marca 2016)
Krajowa Izba gospodarcza zaprasza do wzięcia udziału w misji gospodarczej do KAS.

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza do wzięcia udziału w misji gospodarczej do Królestwa Arabii Saudyjskiej, która odbędzie się w terminie 5-10 marca 2016 roku. Przedsięwzięcie adresowane jest do przedstawicieli wielu branż zainteresowanych współpracą z krajami Zatoki Perskiej. W ramach wspomnianej misji gospodarczej planowane są Seminaria oraz spotkania B2B w lokalnych Izbach przemysłowo-handlowych w miastach Rijad (stolica) i Jeddah (drugi największy ośrodek biznesowy). Jednym z ważniejszych punktów pobytu w KAS będzie wizyta na międzynarodowych targach budowlanych i maszynowych BIG5, odbywających się w Jeddzie.

PKB Arabii Saudyjskiej wynosi 748,5 mld USD, co plasuje ten kraj w granie 20 największych gospodarek świata. KAS jest członkiem m.in. G20, Światowej Organizacji Handlu (WTO), Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC). Jest to kraj o ugruntowanej, silnej pozycji w regionie zarówno politycznej jak i religijnej w regionie i na świecie. Wzrost gospodarczy Arabii Saudyjskiej utrzymuje się na stabilnym 3% poziomie. 55% PKB kraju oraz 90% wartości eksportu KAS pochodzi z przemysłu paliwowego. Pod względem produkcji i rezerw ropy naftowej kraj ten zajmuje 2 miejsce na świecie.

Wśród głównych artykułów importowanych przez Arabię Saudyjską  znajdują się: maszyny i sprzęt budowlany, artykuły budowlane, produkty branży spożywczej, chemicznej, motoryzacyjnej i tekstylnej.

W ramach wyjazdu:
- przelotu na trasie: Warszawa-Rijad i Jeddah-Warszawa;
- transferów i transportu wewnętrznego;
- folder zawierającego oferty i profile branżowe uczestników do celów promocji w czasie targów i spotkań B2B
- ubezpieczenia delegatów na czas pobytu zagranicą;
- Wizę saudyjskiej;
- organizacji spotkań biznesowych w Izbach Handlowo-Przemysłowych w Rijadzie i Jeddzie.

Noclegi w hotelu w Rijadzie i Jeddzie podczas pobytu opłacają delegaci. Organizator Imprezy dokona rezerwacji hotelowej w uzgodnieniu z Radcą Handlowym Ambasady RP.

Koszt udziału w Misji zalicza się do kosztów uzyskania przychodu.

Z uwagi na harmonogram przygotowań oraz ponad 30-dniowy okres przygotowania wizy przez Ambasadę KAS, uprzejmie prosimy o pilne przesłanie zgłoszenia udziału w misji gospodarczej na załączonym formularzu
 
FORMULARZ - pobierz
 
Kontakt
Biuro Współpracy z Zagranicą
Piotr Lipiec
tel. +48 22 630 96 06
e-mail: plipiec@kig.pl
 
alt

 
smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
 
 

 
 
 
 

Krajowa Izba Gospodarcza

00-074 Warszawa, ul. Trębacka 4
tel: (48) 22 630 96 00
fax: (48) 22 827 46 73
więcej
 
 Newsletter

25 lat Krajowej Izby Gospodarczej
 
 Copyright © 2010 KIG | Realizacja: KIG