Strona główna > Znajdź zagranicznego partnera > Wyjazdowe misje zagraniczne > Misja do Iranu, Teheran, Mashad, 4 – 9 marca 2016 r.
Misja do Iranu, Teheran, Mashad, 4 – 9 marca 2016 r.
Uprzejmie informujemy, że Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Ambasadą RP w Teheranie, Ambasadą Iranu w Polsce, Irańską Izbą Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa oraz Polsko-Irańską Izbą Gospodarczą organizuje w terminie 4 – 9 marca  2016 r. Misję Gospodarczą do Iranu.

Program Misji przewiduje:
•    Polsko-Irańskie Forum Biznesu w Teheranie
•    nawiązanie kontaktów i przeprowadzenie indywidualnych rozmów handlowych z przedstawicielami irańskich firm zainteresowanych wymianą handlową z przedsiębiorstwami z Polski;
•    udział w II Kongresie Biznesu Iran-Europa w Teheranie
•    Polsko-Irańskie Forum Biznesu w Mashadzie, stolicy Prowincji Chorasan

Do udziału w Misji Gospodarczej do Iranu zapraszamy przedsiębiorstwa zainteresowane współpracą na tym rynku; do  branż „potencjalnie” perspektywicznych zaliczyć można:
- branżę rolno-spożywczą,
- przemysł kosmetyczny, farmaceutyczny,
- maszyny górnicze,
- technologie związane z efektywnością energetyczną,
- maszyny rolnicze oraz do przetwórstwa rolno-spożywczego,
- branża transportowa (lokomotywy, wagony, części samochodowe),
- chemia budowlana, materiały budowlane i dekoracyjne
- meble,
- sprzęt medyczny,
- odzież, sprzęt RTV, AGD.

Iran jest krajem o jednym z największych potencjałów gospodarczych w regionie Bliskiego Wschodu (PKB w 2014 r. – 402,8 mld dolarów, liczba ludności – 80,8 mln osób). Posiada znaczące zasoby mineralne: 4 pozycja na świecie w zasobach ropy naftowej, największe na świecie złoża gazu ziemnego – jego rezerwy są szacowane na 33,6 bln m3. Atutem Iranu jest również stabilny system prawny oraz sytuacja wewnętrzna.

Wymiana handlowa Polski z Iranem kształtuje się poniżej poziomu odpowiadającego potencjałowi obu państw. W 2014 r. polski eksport do Iranu wyniósł 34,9 mln euro, import 22,4 mln euro. Obroty handlowe przekroczyły wartość 57 mln euro.
Zniesienie sankcji gospodarczych w stosunku do Iranu zmienia całkowicie pozycję strategiczną tego kraju i stwarza nowe możliwości współpracy naszych przedsiębiorców z ich potencjalnymi partnerami.

Uwaga: Uprzejmie informujemy, że lista uczestników Misji została zamknięta. Uprzejmie prosimy jednak o przesyłanie do nas informacji, jeśli jesteście Państwo zainteresowani współpracą na rynku irańskim i udziałem w naszych kolejnych przedsięwzięciach.
 
Będziemy informować Państwa na bieżąco o przygotowywanych misjach wyjazdowych oraz spotkaniach w Polsce, serdecznie zapraszamy.

 
Kontakt
Maria Nowakowska, tel.: 22 630 97 83, fax: 22 8284199, e-mail: mnowakowska@kig.pl
Agnieszka Salamończyk, tel: 22  630 97 73, e-mail: asalamonczyk@kig.pl
Elżbieta Wojtas, tel 22 630 97 52, email: ewojtas@kig.pl               
 
smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
 
 

 
 
 
 

Krajowa Izba Gospodarcza

00-074 Warszawa, ul. Trębacka 4
tel: (48) 22 630 96 00
fax: (48) 22 827 46 73
więcej
 
 Newsletter

25 lat Krajowej Izby Gospodarczej
 
 Copyright © 2010 KIG | Realizacja: KIG